Jak se připravit na dražbu automobilu?

523af50aef486.jpgO nedobrovolných dražbách automobilů mnozí z nás již slyšeli, ale mnozí z nás o dražbách nikdy neslyšeli. Dnes si tedy ukážeme a popíšeme si jak se na nedobrovolnou dražbu automobilu připravit. Ukážeme si i několik nestandardních situací, které mohou nastat, včetně jich řešení.

Pojďme tedy na to. Budeme předpokládat, že již víte, že existují nedobrovolné dražby automobilů, pořádané různými institucemi. Může to být libovolný exekutorský úřad nebo třeba insolvenční správce dlužníka.

Výběr automobilů: tento krok je velmi důležitý a v podstatě se takto začíná. V české republice existuje jeden velký specializovaný server, který vyhledává a zobrazuje dražby automobilů, včetně dražebních vyhlášek a vyvolávacích a odhadních cen a popisu automobilu. Ne tomto serveru si tedy vyberete několik automobilů, které se vám líbí, nebo s kterými byste chtěli obchodovat. Je potřeba si důkladně nastudovat jak samotné automobily, tak dražební vyhlášky. Mnohdy se tam schovávají různé záludnosti. Dražební vyhláška například ukrývá informaci, že soudní exekutor nařizuje povinnému (dlužníkovi) aby na den dražby automobil přistavil na dvůr soudního exekutora, včetně všech dokladů a klíčků. V takovémto případě je na každém z vás, zda na takovouto dražbu pojede. Může se stát, že dlužník automobil nepřistaví, nebo prostě bude dělat různé obstrukce.

Pokud si, ale vyberete několik automobilů, měli byste se na dražbu jet nejprve podívat na nečisto a vůbec nedražit. Takto se seznámíte s průběhem dražby a příště, když už budete dražit naostro, tak se budete cítit sebevědomě. Doporučujeme vám přečíst si Průvodce dražbami, který vám poradí v nestandardních situacích. (vydražené auto bez velkého technického průkazu, jak prověřit automobil zda není evidovaný u jiného subjektu jako zástava, jak přihlásit automobil z dražby atd.) Dále díky tomuto průvodci získáte i mnoho bonusů: dopis sepsaný advokátem, pro případné věřitel, vyhledávač na všech úředních deskách českých obcí, seznamy insolvenčních správců, kteří nabízí levné automobily k prodeji, přímé odkazy na exekutorské dražby automobilů a mnoho dalších užitečných věcí, aplikací, rad, návodů a postupů.

Na dražbu jeďte vždy připravení, nepodceňujte to.

Dražby aut